Agencja Kreatywna

Agencje kreatywne w ostatnich latach diametralnie zaczęły zwiększać swoje zasięgi. Firm na runku pojawia się coraz więcej, a nie każdy początkujący przedsiębiorca ma specjalistyczną wiedzę w zakresie kreowania swojej marki. Przy obserwowaniu zmieniających się ciągle warunków u wielu przedsiębiorców pojawia się dosyć zasadne pytanie: czy właściwie jest jakikolwiek sens współpracować z agencją od reklamy? Aby zgłębić się mocniej w temat, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Agencja Kreatywna – w czym Ci pomoże?

Agencja kreatywna jest firmą, która oferuje szeroki zakres usług takich jak np. przygotowanie stron internetowych, identyfikacja wizualna czy kampania reklamowa. Najogólniej rzecz ujmując, agencje kreatywne pomagają dobrać dla swoich klientów, odpowiednie przedstawienie ich usług lub produktów w różnych środkach masowego przekazu. Specjalizują się w projektowaniu atrakcyjnych dla potencjalnego odbiorcy reklamach telewizyjnych, ogłoszeniach w prasie drukowanej bądź nagrywaniem skryptów lektorskich dla audycji radiowych.

Ile agencji kreatywnych, tyle pomysłów. W czasach kolorowych bilbordów, masy różnych koncertów bądź innych wydarzeń w miastach (i coraz częściej w nawet słabo zaludnionych wsiach), zobaczyć można co ciekawsze rozwiązania reklamowe, promowane przez niektóre firmy. Kreatywność odgrywa tu pierwsze skrzypce. Trzeba myśleć nieszablonowo, by dany produkt lub usługa wyróżniały się na tle innych i przyciągały swoją uwagę. Strach pomyśleć, na co jeszcze niektórzy z pracowników tychże działalności mogą wpaść w najbliższej przyszłości.

5/5 - (50 votes)

Pozostałe działalności, które można zlecić agencji kreatywnej

Oprócz planowania promocji usług agencje kreatywne mogą na potrzeby firmy oddelegować poszczególnych pracowników do innych obowiązków, związanych z popularyzacją. Czasami udostępniają jedną lub dwie osoby, tak zwanych Comunnity managerów do zarządzania profilami społecznymi, mającymi na bieżąco aktualizować status, kojarzony z działalnością.

Niekiedy proponują dla dłużej działających na rynku działalności specjalny model, nazywany analizą predykcyjną. Na jej podstawie ustala się ranking najczęstszych klientów, szacuje ryzyko odejścia w najbliższych latach, a także przewiduje możliwe działania, mające uatrakcyjnić model biznesowych, który zatrzyma usługobiorcę na dłużej.

Agencja kreatywna – klient

Gdy ktoś zdecyduje się na skorzystanie z usług z agencją kreatywną, pracownicy odpowiedzialni za kontakt z klientem powinni przeprowadzić szczegółowe rozeznanie na temat działalności, jaka jest prowadzona przez dane przedsiębiorstwo.

W pierwszym rozeznaniu agencja kreatywna bierze pod uwagę takie czynniki jak chociażby konkretna usługa sprzedażowa, zlecenia, jakich do tej pory podejmowali się jej pracownicy oraz co ważne zasób finansowy, którym może dysponować dla rozpowszechniania informacji o sobie.

Nie może też zabraknąć ich wglądu do dotychczasowej identyfikacji wizualnej, prezentującej działalność firmy. Agencja kreatywna powinna zadbać o główny znak graficzny, z którym wiązana jest dana spółka (chociaż oczywiście są wyjątki od tej reguły, w przypadku Apple, ktoś niezaznajomiony wcześniej z jej działalnością, patrząc na znak nagryzionego jabłka, pomyślałby, że jest to firma sadownicza, a nie wprowadzająca nowe technologie na rynek), dobrać szatę kolorystyczną, która w przyszłości już na zawsze, nieważne od kształtów logo będzie jednoznacznie kojarzyć się właśnie z ich produktami (błękitny odcień już zawsze każdemu będzie przypominał Twittera, nawet jeżeli strona w przyszłości postanowi zmienić obecny znak rozpoznawczy ze swoim ptaszkiem), oraz to w jakim charakterze reklamy, slogany i wiadomości będą formowane podczas kontaktów z przyszłymi klientami.

Na dalszych etapach współpracy w ciągu kolejnych lat procesy te będą na razie wyglądać podobnie. Z czasem oczywiście w modelu reklamowym mogą zacząć pojawiać się kolejne prototypy marketingowych działań rozsławiających markę, związaną z daną firmą.

Odpowiednia agencja kreatywna – jak dokonać wyboru?

Potrzeby klientów są zróżnicowane. Dla jednych najlepiej będą działały reklamy bądź słowne ogłoszenia w gazecie, dla innych codzienne wrzucanie zabawnych wiadomości na fanpage facebookowy. Wpisywanie w Google fraz w stylu: „Agencja kreatywna Warszawa” na pewno nie będzie dobrym rozwiązaniem. Warto pamiętać, że w tej branży nie ma czegoś takiego, jak najlepsza agencja, która działa ogólnie.

Jedna agencja kreatywna może specjalizować się w szeroko pojętej promocji na portalach społecznościowych, kolejna rozumieć, jakie strony będą najprzyjemniejsze do pozycjonowania dla przeglądarek, inna, w jakim czasie antenowym i na którym kanale puścić blok, związany z danym produktem. Dopiero w tym bardziej wąskim zakresie da się ustalić, czyje działania mogą być dla danych firm najlepszym rozwiązaniem.

Warto pamiętać także o tym, że w dalszym ciągu są to agencje od reklamy, co znaczy, że będą one potrafiły naprawdę dobrze wykreować swój wizerunek w sieci, nawet jeżeli w rzeczywistości pracownicy nie nadają do wykonania powierzonych im zadań.

W Internecie istnieje specjalne określenie dla działań, w których zakłada się puste konta, piszące komentarze od nieistniejących osób i podbijające oceny na portalach recenzenckich. Nowszą one miano tak zwanego marketingu szeptanego, który jest, jak można wywnioskować z opisu procederem bardzo nieetycznym.

Jeżeli tylko dany pracodawca ma możliwość, powinien w pierwszej kolejności skontaktować się z kimś innym ze swojej branży. Dobra sieć kontaktów jest podstawą w ogólnej dobrze prosperującej działalności firmy, wobec czego między prezesami różnych środowisk prędzej czy później wyrobi się odpowiednia opinia zarówno o procederach, stosowanych przez niektóre agencje, jak i polecenia do branż umiejących solidnie wykonać powierzoną im pracę.

Czy istnieje alternatywa?

Oczywiście istnieją też inne sposoby na promowanie swoich usług, bez zlecania reklamy firmom zewnętrznym, jednakże wiąże się to z większymi kosztami poniesionymi przez pracodawcę i jakby nie patrzeć takie działania sprowadzają się do tego samego. Zatrudniając pracowników, mających potrzebną wiedzę z zakresu promocji, można utworzyć w firmie coś, co jedynie zamienia słowo „agencja” na „dział” kreatywny.

Może zdarzyć się oczywiście sytuacja, w której Prezes działalności posiada jednak odpowiednie kompetencje i wiedzę o promowaniu usług, jednakże dzieje się to wyjątkowo nieczęsto, a próby promocji przez niedoświadczonych ludzi przynosiły zwykle więcej szkody niż pożytku (a w najlepszym razie nie miały żadnego wpływu na dalsze lepsze funkcjonowanie firm).

Istnieją też wyjątkowo nierozsądne działania, w których zadanie to spada na pracowników, którzy specjalizują się w zupełnie innych dziedzinach firmy i w ogóle nie powinny zajmować się reklamą. Co gorsza, pracownicy zmuszani do wykonywania takowych, dodatkowych obowiązków mogą świadomie działać na niekorzyść pracodawcy, byle tylko ukarać go za słabe warunki pracy.

Agencja Kreatywna – czy warto?

Z pewnością największą korzyścią, jaka płynie ze współpracy z agencją kreatywną jest możliwość kompleksowych rozwiązań, jakie proponują Ci specjaliści, zajmujący się różnymi obszarami marketingu oraz budowania wizerunku marki. Dzięki im doświadczeniu pochodzącemu z realizacji projektów dla różnych branż posiadają ogromną wiedzę z wyciągniętych wniosków z poprzednich projektów i prowadzonych działań. 

Kolejną z korzyści współpracowania z agencją kreatywną jest obiektywne i świeże spojrzenie na Twój biznes oraz to, jakie ma on otoczenie. Przez to, że to Twój biznes i znasz go razem ze środowiskiem, które je otacza doskonale przyda się ocena kogoś, kto nie miał z nią styczności i wyrazi obiektywną opinie. Agencja kreatywna pomoże Ci zobaczyć, co można by zrobić lepiej i pomoże wybrać odpowiednią ścieżkę. 

Dodatkowym plusem jest oszczędność czasu. Poprzez przekazanie działań w ręce agencji kreatywnej nie musisz się martwić, czy robisz coś dobrze czy źle. W tym czasie możesz skupić się na innych, ważniejszych kwestiach, które na pewno posiadasz w swojej firmie. 

Takich korzyści można wymieniać wiele, ostatnią, którą przytoczymy jest zdalna współpraca. Nawet, gdy Twoja siedziba znajduje się 300 km od naszego biura. nie powstrzymuje nas to przed podjęciem współpracy. Działamy zdalnie, jesteśmy w stanie doskonale omówić wszystkie działania oraz rezultaty przez telefon czy Internet. Nie zwlekaj, agencja kreatywna Warszawa już na Ciebie czeka! Oddaj się w nasze ręce już dziś! 

Czy warto więc skorzystać z usług agencji kreatywnej?

Zdecydowanie tak. Nie istnieje żadna firma, która przetrwała długo na rynku, bez absolutnie żadnej promocji siebie. Jeżeli wybierze się dobrą agencję kreatywną, to pracownicy z powodzeniem zastosują określone działania, przynoszące duże zyski w przyszłości.

Jedynymi alternatywami są tylko próby utworzenia spersonalizowanych agencji tylko pod swoją działalność, jednakże na takie zabiegi mogą pozwolić sobie tylko najwięksi giganci rynkowi. Początkujący przedsiębiorcy powinni natomiast jak najszybciej znaleźć dla siebie firmę, która godnie zaprezentuje ich przed klientami. Korzystając z naszych usług mogą być Państwo pewni, że trafiliście w dobre ręce oraz posiadacie skuteczne wsparcie! 

Powrót do artykułów
5/5 - (50 votes)
Agencja Brandingowa
Agencja brandingowa BRANDLIVE realizuje projekty z zakresu brandingu, identyfikacji wizualnej oraz strategii marki. Skuteczna Agencja Brandingowa, która dowozi projekty. ➤ Sprawdź Ofertę

Kontakt

BRANDLIVE Sp. z o.o.,
ul. Żurawia 45, 00-680 Warszawa
biuro@brandlive.pl
+48 536 742 137
NIP: 7010823327,
REGON: 380258327,
KRS: 0000729619
Godziny otwarcia: pon. - pt. 09:00 - 17:00

BRANDLIVE | Agencja Brandingowa © 2022 All rights reserved.