Audyt marki – jak rozumieć?

Właściwa metoda rozwoju marki, często jest trudna do określenia. Dlatego tak przydatna jest obiektywna diagnoza marki, przedsiębiorstwa i potencjału rynkowego. Przeprowadzany audyt wspiera Przedsiębiorców w podejmowaniu właściwych decyzji, mających wpływ na kierunek rozwoju firmy.

Czym jest Audyt Marki ?

Szeroko zakrojony audyt marki, polega na badaniu potencjału przedsiębiorstwa, jego obecnych działań i zamierzeń w kontekście brandingu. Audyt może objąć między innymi organizację i strukturę zarządzania, sferę produkcyjno – technologiczną, techniki wdrażania nowych rozwiązań i system kształcenia kadr. To także ocena skuteczności znaku marki, systemu wizualnego, systemu zachowań, technik marketingowych i sprzedażowych.

Cele Audytu

Firmy, które decydują się na audyt marki, dążą do poprawienia konkurencyjności i osiągnięcia silniejszej pozycji na rynku. Podczas audytu rozpoznawane są negatywne procesy zachodzące w przedsiębiorstwie, ograniczające jego rozwój. W wyniku przeprowadzonych prac, Przedsiębiorca otrzymuje obiektywną ocenę potencjału swojej marki oraz informacje określające sposoby zwiększenia efektywności firmy. Opracowana definicja marki ułatwia podjęcie właściwych kroków, zwiększających przychody przedsiębiorstwa.

Jak przeprowadzić taki proces?

Metod przeprowadzenia audytu jest wiele, ponieważ zależą one od wielkości przedsiębiorstwa, branży, lokalizacji oraz innych czynników składających się na działalność firmy. W metodyce istotne jest indywidualne podejście, jednak można wyróżnić cztery stałe etapy realizacji.

A.Zbieranie informacji – zgromadzenie potrzebnych materiałów i dokumentów, dokumentacja wizualna, przeprowadzenie badań, testów, wywiadów i ankiet.

B.Analiza pozyskanych danych.

C.Synteza wyników.

D.Definicja marki – raport końcowy.

Powierz swoim markę ekspertom w branży brandingu.

Sprawdź naszą ofertę: https://brandlive.pl/oferta/

Zobacz nasze inne artykuły

Zobacz wszystkie
BRANDING – Baza wiedzy cz. 1
Branding to kreowanie świadomości marki oraz budowanie pożądanego wizerunku w oczach konsumentów. Proces brandingu skutecznie podkreśla wartości i wyróżnia markę.
BRANDING
Czytaj dalej
Wizualny wizerunek korporacji
Koherentność systemu identyfikacji korporacji i systemu identyfikacji sieci stacji paliw, zapewniały elementy bazowe. Stanowiły kompendium wiedzy na temat podstaw brandingu.
PKN ORLEN Z NASZYCH PROJEKTÓW
Czytaj dalej
Identyfikacja Wizualna Sieci Stacji Paliw
Wizerunek sieci stacji paliw ORLEN był najważniejszą częścią realizowanego przez nas brandingu. Projekt obejmował trzy obszary – architekturę, identyfikację i informację wizualną.
PKN ORLEN Z NASZYCH PROJEKTÓW
Czytaj dalej