Branding i komercjalizacja badań naukowych

Rozwój naukowy oraz postęp technologiczny w ogromnej mierze zależy od rezultatów badań naukowych. Proces komercjalizacji wyników prac naukowo-badawczych to pomysł biznesowego wykorzystania wynalazków i zdobycia środków na jego realizację. To także dobrze wykreowana marka.

Biznes

W osiągnięciu sukcesu w wyniku komercjalizacji badań naukowych, bardzo istotne jest wsparcie biznesowe. Wsparcie może obejmować niezbędną pomoc menedżerską, specjalistyczną wiedzę, kontakty, doświadczenie, umiejętność zarządzania, know-how oraz budowanie brandingu. Dotyczy to zarówno badań naukowych i pomysłów powstających wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i pochodzących z zewnątrz – wyższych uczelni, instytutów i laboratoriów.

Finansowanie 

Rynkowe powodzenie efektu prac naukowo-badawczych zależy od środków przeznaczonych na ten cel. Fundusze w postaci środków własnych często są niewystarczające, aby przeprowadzić cały proces komercjalizacji. Można jednak starać się o uzyskanie środków z Unii Europejskiej, czy też kredytów bankowych. Możliwe jest także wsparcie takich organizacji jak inkubatory przedsiębiorczości, fundusze venture capital, czy anioły biznesu.

5/5 - (1 vote)

Branding

Współczesna gospodarka ma charakter rynkowy. Dlatego wyniki badań naukowych stają się towarami rynkowymi, a jednostki naukowe pełnoprawnymi uczestnikami rynkowej gry. Zwiększa się w związku z tym, ranga skutecznych marek warunkujących sprawną komercjalizację. Dzięki szeroko rozumianej działalności brandingowej wzrasta znaczenie i wartość naukowych przedsięwzięć. Co także istotne, rebranding efektywnie pomaga przełamywać bariery utrudniające proces komercjalizacji.

 

Jeśli zechcesz porozmawiać o swojej marce, pozostajemy do dyspozycji.


 

Powrót do artykułów
5/5 - (1 vote)
Agencja Brandingowa
Agencja brandingowa BRANDLIVE realizuje projekty z zakresu brandingu, identyfikacji wizualnej oraz strategii marki. Skuteczna Agencja Brandingowa, która dowozi projekty. ➤ Sprawdź Ofertę

Kontakt

BRANDLIVE Sp. z o.o.,
ul. Żurawia 45, 00-680 Warszawa
biuro@brandlive.pl
+48 536 742 137
NIP: 7010823327,
REGON: 380258327,
KRS: 0000729619
Godziny otwarcia: pon. - pt. 09:00 - 17:00

BRANDLIVE | Agencja Brandingowa © 2022 All rights reserved.