Czy warto zmieniać logo?

Kiedy jesteśmy odpowiedzialni za funkcjonowanie jakiejś konkretnej marki, z pewnością niejeden z nas często zastanawia się nad wprowadzaniem w jej zakresie różnego rodzaju zmian, które mogłyby przyczynić się do jeszcze lepszego jej funkcjonowania na obecnym rynku. Jeśli ktoś nie wie, co to jest rebranding, to tutaj właśnie znajdzie odpowiedź.

Rebranding to nic innego, jak pewne zmodyfikowanie wszystkich lub niektórych części wchodzących w skład danej marki. Modyfikacji w ramach rebrandingu mogą ulec różnorodne elementy, między innymi usługi, produkty czy logo. Jeśli przyjrzymy się elementowi wymienionemu jako ostatni, czyli logo, szybko zorientujemy się, że jest to taka część składowa każdej marki, która w zasadzie wszelkim zmianom ulega zdecydowanie najrzadziej. Dlaczego jednak zmiana logo marki może być dobrym, efektywnym pomysłem? Dlaczego odświeżenie tego elementu może przynieść firmie niemałe korzyści?

5/5 - (22 votes)

Co oznacza zmiana logo?

W pierwszej kolejności koniecznie należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że rebranding marki zawsze oznacza coś nowego, jakiś rodzaj świeżości w danej firmie. Patrząc na to w ten sposób, łatwo pokusić się o stwierdzenie, że przecież nowe większości osobom zwykle kojarzy się z czymś lepszym, udoskonalonym, jeszcze bardziej dostosowanym do potrzeb docelowej grupy ludzi. W związku z tym nawet delikatna, subtelna zmiana logo marki może okazać się strzałem w dziesiątkę! Niejeden nowy, potencjalny klient czy także ten, który dotychczas korzystał już z produktów czy usług konkretnej firmy, z pewnością doceni zaistniałe zmiany i pchnięty ciekawością, skorzysta z tego, co oferuje marka ze zmienionym znakiem marki.

Ewolucja rozwoju marki

W drugiej kolejności powinniśmy pamiętać o tym, że jeżeli coś się zmienia, to w większości przypadków tego typu sytuacja oznacza rozwój i stawianie kroków naprzód. Marki, które od lat nie zmieniają swoich usług, produktów czy właśnie nie przeprowadzają rebrandingu – w tym zmiany logo, mogą być przynajmniej przez niektórych klientów lub kontrahentów postrzegane jako te, które stoją w miejscu i nie ewoluują. Należy zaznaczyć, że rozwijanie firmy, a co się z tym bezwzględnie wiąże, czyli wszelkiego rodzaju zmiany, są na dzisiejszym, bardzo dynamicznym rynku absolutnie mile widziane, a można nawet powiedzieć, że wręcz pożądane. Zatem ten odważny krok, jakim jest odświeżenie logo marki może stać się dla odbiorców jasną informacją, że marka ta nieustannie czyni postęp, przez co może oferować coraz to lepsze produkty czy usługi.

Zmiana logo – rebranding

Idąc dalej, nie wolno zapomnieć o jeszcze jednej, szalenie ważnej kwestii, a mianowicie o tym, że każda marka, niezależnie jakiej dziedziny rynku dotyczy, powinna co jakiś czas przypominać o sobie dotychczasowym klientom, tak aby podtrzymywać kontakt i relację. Warto podkreślić, że rebranding marki poprzez na przykład dokonanie drobnych lub większych zmian w logo, może ponownie zwrócić uwagę ludzi. Oznacza to nic innego jak fakt, że dotychczasowi klienci prawdopodobnie znów na chwilę pochylą się nad ofertą danej marki. Ponownie przyjrzą się jej i przypomną sobie o tym, co dzięki niej zyskali i co nadal mogą zyskać. Jest to zatem fantastyczny pomysł na odświeżenie pamięci o firmie i jej usługach czy produktach.

Biorąc pod uwagę trzy wspomniane wyżej pozytywne aspekty dotyczące rebrandingu marki, głównie w zakresie zmiany logo, z pewnością można podchodzić do tego tematu na spokojnie, bez obaw, czy ma to sens. Zmiana logo firmy co jakiś czas to bez dwóch zdań dobre rozwiązanie!

Powrót do artykułów
5/5 - (22 votes)
Agencja Brandingowa
Agencja brandingowa BRANDLIVE realizuje projekty z zakresu brandingu, identyfikacji wizualnej oraz strategii marki. Skuteczna Agencja Brandingowa, która dowozi projekty. ➤ Sprawdź Ofertę

Kontakt

BRANDLIVE Sp. z o.o.,
ul. Żurawia 45, 00-680 Warszawa
biuro@brandlive.pl
+48 536 742 137
NIP: 7010823327,
REGON: 380258327,
KRS: 0000729619
Godziny otwarcia: pon. - pt. 09:00 - 17:00

BRANDLIVE | Agencja Brandingowa © 2022 All rights reserved.